4 en 5 mei
Op maandag 4 mei herdenken we de slachtoffers van oorlog en geweld. Dinsdag 5 mei vieren we dat we in Nederland in vrijheid leven.
Vrijdag 1 mei: Speciale Stolpersteine wandeling
Op vrijdag 1 mei worden in Roosendaal de Stolpersteine gepoetst. Deze gedenkstenen liggen bij woningen van mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn weggevoerd en omgekomen. Met deze actie staat Roosendaal stil bij het verleden, in de aanloop naar de Dodenherdenking. Om 13:30 uur verzorgt John Braat (initiatiefnemer van de Stolpersteine in Roosendaal) een wandeling met toelichting over de achtergrond en betekenis van de stenen. Er is plaats voor maximaal 20 personen.
Startpunt: HUIS van Roosendaal (Stadserf 1):
Aanmelden: bij Citymarketing via mail [email protected]
Maandag 4 mei: Herdenking
Op 4 mei zal bij het monument aan de Parklaan de officiële dodenherdenking plaatsvinden. De herdenking start om 19:45 uur.
Dinsdag 5 mei: Bevrijdingsdag
Op 5 mei vieren we de vrijheid weer groots in Roosendaal. In het Emile van Loonpark staan DJ-acts klaar en op het Tongerloplein zorgen bands voor een volle bak live muziek. Ook de Kidscorner voor de allerkleinste feestgangers is terug! Van de eerste beats tot het moment dat de avond valt, voor zowel jong als oud: dit wordt weer een dag vol energie, muziek en gezelligheid. De toegnag is gratis.
Fiets- en wandelroutes
In de stad, dorpen en directe omgeving van Roosendaal zijn veel bijzondere plekken en oorlogsmonumenten te vinden. Plekken die helpen ons een beeld te schetsen van hoe het leven eruit zag in tijden van oorlog en bevrijding. Verschillende wandel- en fietsroutes nemen je mee langs deze plekken en vertellen de verhalen uit die tijd.
- Bevrijdingsroute door de regio (fietsroute, 40km)
- Bevrijdingsroute Roosendaal (fietsroute, 29km)
- Bevrijdingsroute door de stad (wandelroute, 10km of 6,5km)